Radosna Parada Niepodległości
11 LISTOPADA (SOBOTA)
START: 10.00.
TRASA: PLAC WOLNOŚCI – CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA
Po raz kolejny Centrum Historii Zajezdnia, tym razem w partnerstwie z Gwardią Gryfa i Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na wyjątkową, Radosną Paradę Niepodległości!
Chcemy, żeby wrocławianki i wrocławianie wspólnie, wielopokoleniowo, barwnie i rodzinnie świętowali ten dzień!
Zaproście więc rodzinę, przyjaciół, znajomych. Weźcie biało-czerwone flagi i chodźcie z nami! W paradzie już zadeklarowali udział artyści, twórcy, sportowcy, uczniowie i przedstawiciele środowisk zrzeszających osoby z niepełnosprawnością. Będzie też Grodziska Orkiestra Dęta, artyści z Gwardii Gryfa i chorągwiarze z zespołu Strażnicy Herbów, maskotki i mażoretki oraz Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław". Na Paradzie nie zabraknie także Konnej Straży Miejskiej oraz Reprezentacyjnej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na czele Parady, jak co roku, pojedzie zabytkowy autobus Jelcz 043 „Ogórek”. Bardzo liczymy na Wasz udział w tym pięknym i radosnym świętowaniu!
Szczegółowe informacje znajdziecie na naszym wydarzeniu.
Wyruszymy o godzinie 10.00 z placu Wolności i przez plac Legionów dojdziemy do Centrum Historii Zajezdnia. Tutaj o godzinie 12.00 wspólnie odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego. Odbędą się także tutaj piękne pokazy artystyczne o charakterze patriotycznym. Do tych najważniejszych należy zaliczyć pokaz z udziałem 40 chorągwiarzy czy koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego.
Radosna Parada Niepodległości jest organizowana przez Gwardię Gryfa, Ośrodek Pamięć i Przyszłość, oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i uzyskała dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.