Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W 2019 roku Fundacja Gwardia Gryfa włączyła się charytatywnie w działania sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku we Wrocławiu.
Grając przez cały dzień z Orkiestrą, artyści działający pod skrzydłami fundacji, realizowali animacje dla dzieci i krótkie etiudy artystyczne, a wieczorem zaprezentowali szerokiej publiczności zgromadzonej na wrocławskim Rynku baśniowy spektakl “Opowieść o zapomnianych zabawkach”.
W projekcie wzięła udział grupa dwunastu osób, która z pełnym zaangażowaniem wspierała tę największą w Polsce akcję charytatywną. Wszyscy artyści Gwardii Gryfa wystąpili z potrzeby serca, włączając się w działania Orkiestry z chęcią dzielenia się pasją i energią z innymi.
Współpraca z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy jest nam szczególnie bliska, ponieważ Staszek, syn założycieli fundacji, zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jako wcześniak zawdzięcza swoje życie urządzeniom zakupionym przez WOŚP.
Choćby dlatego, a także z miliona innych powodów, z których każdy ma swoje imię, będziemy grać z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej!