Działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością i osób chorych
Ten filar naszej działalności traktujemy bardzo osobiście. Jednym z założycieli Fundacji Gwardii Gryfa jest Dariusz Owczarek — aktywny zawodowo i kochający swoją pracę pielęgniarz. Dariusz w 2021 roku został odznaczony prestiżową nagrodą Diament Wrocławia, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia przedstawicielom białego personelu.
Darkowi Owczarkowi i jego żonie Karinie Prajs-Owczarek od zawsze była bliska praca z osobami chorymi. Ten cel jest dla nich szczególnie ważny, ponieważ są rodzicami wyjątkowego małego wojownika, 6-letniego Stasia, skrajnego wcześniaka. Chłopiec od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, głębokim niedosłuchem i wadą wzroku. Jako rodzice na co dzień osobiście doświadczają tego, jak uboga jest oferta zajęć pozalekcyjnych oraz innych form aktywności dla dzieci z poważnymi problemami zdrowotnymi.
Ten obszar działalności rozwijamy w sposób bardzo naturalny i intuicyjny, ponieważ liderzy fundacji stale funkcjonują w środowisku rodzin dzieci z dysfunkcjami, dlatego doskonale znają ich potrzeby i oczekiwania.
W ramach działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością i osób chorych udało nam się zrealizować następujące projekty:
● Współpraca z Fundacją Mam Marzenie
● Współpraca z Fundacją Daj Szansę Wcześniakowi